Philip
Inkoper bij ANWB
“Als een schatzoeker ga ik voor de beste inkoopdeals!”
“Als een schatzoeker ga ik voor de beste inkoopdeals!”
Als inkoper houdt Philip zich dagelijks bezig met de inkoop van de beste producten en diensten binnen de ANWB. Zijn werk begint vaak met een hulpvraag voor een nieuw project of een aflopend contract. In zijn functie fungeert Philip als een spin in het web; hij schakelt moeiteloos tussen afdelingen zoals Privacy, Security en Juridische Zaken om ieders expertise optimaal te benutten. Philip ziet elke aanvraag als een kans om waardevolle en praktische oplossingen te vinden.
Wanneer de business aanklopt, gaat hij als een schatzoeker op zoek naar de beste deal. “Zo ben ik altijd gericht op het vinden van de perfecte oplossing voor de ANWB,” zegt hij met enthousiasme. Deze samenwerking en zijn vastberadenheid maken het mogelijk om slimme oplossingen te creëren die de organisatie verder helpen.
Philip gaat altijd voor een win-winsituatie: de beste resultaten voor de ANWB, zonder de samenwerking met leveranciers uit het oog te verliezen. Zijn specialisme? "Onderhandelen," zegt hij met een lach. Een project waar hij bijzonder trots op is, is de overgang van een fysiek naar een digitaal abonnement voor een magazine voor de Wegenwacht. Dit blad, dat maandelijks per post naar meer dan 1000 Wegenwachten werd verzonden, werd na zorgvuldig overleg volledig omgezet naar de digitale variant. Dit heeft niet alleen geleid tot een aanzienlijke besparing in de kosten, maar ook tot een lagere CO2-footprint. Daarnaast werden extra diensten toegevoegd, zoals workshops en trainingen, en zelfs speciale ANWB-avonden, om de betrokkenheid van de medewerkers verder te versterken. Zo dragen we bij aan meerdere ANWB doelstellingen tegelijk.
Na zijn studie Facility Management besloot Philip zijn passie voor auto’s te volgen, wat hem naar de commerciële kant van de automotive sector bracht. Hij werkte 14 jaar bij Volvo en BMW, maar op 36-jarige leeftijd voelde hij zich klaar voor een nieuwe uitdaging. Met de wens om zijn commerciële ervaring vanuit een ander perspectief in te zetten, stapte hij over naar Inkoop. Dankzij de ANWB kreeg hij de kans om de NEVI-opleiding te volgen, die hij vorig jaar succesvol afrondde. Inmiddels werkt Philip al meer dan twee jaar met veel plezier bij de afdeling Inkoop, waar hij dagelijks nieuwe kennis opdoet en zich blijft ontwikkelen.
De start bij Inkoop was voor hem een combinatie van leren en samenwerken. Het opdoen van ervaring en het volgen van de NEVI-opleiding gaven hem een stevige basis. Binnen het inkoopteam ervaart hij een sterke samenwerking. “Iedereen heeft zijn eigen unieke aanpak en is ontzettend behulpzaam. Dat motiveert me om mijn eigen inkoopstrategie te ontwikkelen,” deelt hij enthousiast.
Over de toekomst bij de ANWB is hij duidelijk: “Ik wil zoveel mogelijk ervaring opdoen met verschillende projecten en uiteindelijk doorgroeien naar een vervolgstap binnen Inkoop, waarbij ik meer verantwoordelijkheden kan dragen en mijn kennis verder kan uitbreiden,” zegt hij met een duidelijke visie en ambitie voor zijn carrière.